DOS PUEBLOS

                        CROSS COUNTRY INVITATIONAL

                                SENIOR BOYS

                 ============== 3 MILES =================

            (Shoreline Park) Santa Barbara, Ca.    Oct. 4, 2013

 

 

Place No.  Name               Yr  School                         Time    

===== ==== ================== === ============================== =====

    1  958 Alex Pearson       Sr. Saugus                         16:06

    2  649 Zacharie Ponce     Sr. Long Beach Poly                16:07

    3  661 Christian Vazquez  Sr. Long Beach Poly                16:12

    4  968 Anthony Rosales    Sr. Saugus                         16:12

    5  457 Jeronimo Brito     Sr. La Sierra                      16:13

    6  492 Miguel Leon        Sr. La Sierra                      16:26

    7  604 Eris De LA Torre   Sr. Long Beach Poly                16:39

    8  625 Christian Kerr     Sr. Long Beach Poly                16:40

    9   83 Ricky Ochsner      Sr. Adolfo Camarillo               16:42

   10  959 Devin Penick       Sr. Saugus                         16:46

   11   39 Micheal Guiterrez  Sr. Adolfo Camarillo               16:48

   12  614 Jovani Gamboa      Sr. Long Beach Poly                16:49

   13  916 Daniel Gonzalez    Sr. Saugus                         16:50

   14   44 Mose Hernandez     Sr. Adolfo Camarillo               16:50

   15  658 Bray Turner        Sr. Long Beach Poly                16:53

   16  269 Jesus Vazquez      Sr. Channel Islands                16:55

   17  624 Jacob Jefferies    Sr. Long Beach Poly                17:00

   18  104 Trevor Stangle     Sr. Adolfo Camarillo               17:03

   19  298 Philip Downey      Sr. Dos Pueblos                    17:08

   20  529 Jesus Rodriguez    Sr. La Sierra                      17:09

   21  487 Matthew Kern       Sr. La Sierra                      17:12

   22  809 Matt Griffith      Sr. Rio Mesa                       17:13

   23  416 Jesus Mendoza      Sr. Fillmore                       17:14

   24  396 Justin Beach       Sr. Fillmore                       17:16

   25  884 Adam Beattie       Sr. Saugus                         17:22

   26  893 Corey Campbell     Sr. Saugus                         17:25

   27  452 Angel Arechiga     Sr. La Sierra                      17:25

   28  460 Gabriel Carrillo   Sr. La Sierra                      17:27

   29  407 Mario Gaspar       Sr. Fillmore                       17:29

   30  850 Nickolaus Stump    Sr. Rio Mesa                       17:30

   31   47 Robert Hubbert     Sr. Adolfo Camarillo               17:30

   32  226 Isaac Cabral       Sr. Channel Islands                17:31

   33  405 Nicolas Frias      Sr. Fillmore                       17:33

   34  669 Zack Zibits        Sr. Long Beach Poly                17:36

   35  399 Frank Chavez       Sr. Fillmore                       17:39

   36  421 Omar Ponce         Sr. Fillmore                       17:40

   37  783 Noah Avellino      Sr. Rio Mesa                       17:41

   38  288 Eric Capelle       Sr. Dos Pueblos                    17:43

   39  497 Darick McColl      Sr. La Sierra                      17:46

   40  502 Antonio Morales    Sr. La Sierra                      17:49

   41  341 Lennart Nelson     Sr. Dos Pueblos                    17:50

   42  373 Patrick Taylor     Sr. Dos Pueblos                    17:52

   43  781 Ethan Arnold       Sr. Rio Mesa                       17:59

   44  774 Erik Sheets        Sr. Providence Hall                18:01

   45  962 Austin Preciado    Sr. Saugus                         18:04

   46  563 Bermudez Bo        Sr. Lompoc                         18:04

   47   71 Nick Merrell       Sr. Adolfo Camarillo               18:06

   48  224 Daniel Ayala       Sr. Channel Islands                18:08

   49  847 Sam Soltan         Sr. Rio Mesa                       18:11

   50  234 Cesar Fernandez    Sr. Channel Islands                18:12

   51  803 David Fraley       Sr. Rio Mesa                       18:18

   52   32 Sean Fulman        Sr. Adolfo Camarillo               18:20

   53  705 Hunter Jamison     Sr. Oak Park                       18:42

   54  247 Hurtado Jesse      Sr. Channel Islands                18:43

   55  144 Andrew Robbins     Sr. Cate School                    18:44

   56  849 Taylor Steirt      Sr. Rio Mesa                       18:44

   57  145 Andrew Sinclair    Sr. Cate School                    18:47

   58 1077 Fabian Aguilar     Sr. Buena                          18:51

   59 1105 Damian Moreno      Sr. Buena                          18:54

   60  140 Bryant Perez       Sr. Cate School                    18:56

   61 1102 Joseph Mendez      Sr. Buena                          18:58

   62 1100 Nick Martinez      Sr. Buena                          19:00

   63  257 Dustin Nunez       Sr. Channel Islands                19:06

   64  164 Jeff Schultz       Sr. Dos Pueblos                    19:10

   65  533 Tristan Romero     Sr. La Sierra                      19:15

   66  560 Manzanarez Alexis  Sr. Lompoc                         19:21

   67  671 Alexander Appelrou Sr. Oak Park                       19:22

   68    5 Ryan Barroso       Sr. Adolfo Camarillo               19:22

   69  207 Mike Vegas         Sr. Centennial (Bakersfield)       19:25

   70  738 Zane Shires        Sr. Oak Park                       19:27

   71  414 Malco Magana       Sr. Fillmore                       19:34

   72 1079 Roque Alpuche      Sr. Buena                          19:41

   73   27 Tommy Fiacco       Sr. Adolfo Camarillo               19:41

   74  816 Jack Ito           Sr. Rio Mesa                       19:42

   75  688 Jordan Epstein     Sr. Oak Park                       19:45

   76  790 Angel Castaneda    Sr. Rio Mesa                       19:47

   77  176 Chris Jackson      Sr. Centennial (Bakersfield)       20:04

   78  366 Greg Steigerwald   Sr. Dos Pueblos                    20:11

   79  570 Barnes David       Sr. Lompoc                         20:12

   80  583 Miranda Jorge      Sr. Lompoc                         20:12

   81  325 Nathan Lara        Sr. Dos Pueblos                    20:16

   82  408 Ricardo Gutierrez  Sr. Fillmore                       20:25

   83  691 Christopher Fisher Sr. Oak Park                       20:28

   84  431 Jaime Valdovinos   Sr. Fillmore                       20:36

   85  796 Christian Coronado Sr. Rio Mesa                       20:52

   86  612 Eric Brunner       Sr. Long Beach Poly                20:54

   87 1103 Carlos Mendoza     Sr. Buena                          20:55

   88 1085 Jesse Conchas      Sr. Buena                          20:59

   89  552 Anthony Vitale     Sr. La Sierra                      20:59

   90  244 Martin Hernandez   Sr. Channel Islands                21:01

   91  827 Aaron Morales      Sr. Rio Mesa                       21:03

   92  842 Cristian Sanchez   Sr. Rio Mesa                       21:04

   93  513 Saul Nieves        Sr. La Sierra                      21:18

   94  411 Anthony Larin      Sr. Fillmore                       21:48

   95  863 Leo Albea          Sr. Santa Clara (Oxnard)           22:05

   96  364 Dewan Singh        Sr. Dos Pueblos                    22:09

   97  869 Liam Luna          Sr. Santa Clara (Oxnard)           22:39

   98  578 Arrevalo Felipe    Sr. Lompoc                         22:40

   99  779 Erik Anderson      Sr. Rio Mesa                       23:16

  100  817 Fernando Jimenez   Sr. Rio Mesa                       23:44

  101  776 Brian Abanico      Sr. Rio Mesa                       23:45

 

 

                     *********** TEAM SCORE **********

                               SENIOR BOYS

  1. Long Beach Poly              

            2    3    7   (8) (12) =    12

         Zacharie Ponce, Christian Vazquez, Eris De LA Torre, Christian Kerr,

         Jovani Gamboa

  2. Saugus                       

            1    4   10  (13) (23) =    15

         Alex Pearson, Anthony Rosales, Devin Penick, Daniel Gonzalez, Adam

         Beattie

  3. La Sierra                    

            5    6   18  (19) (24) =    29

         Jeronimo Brito, Miguel Leon, Jesus Rodriguez, Matthew Kern, Angel

         Arechiga

  4. Adolfo Camarillo             

            9   11   14  (16) (27) =    34

         Ricky Ochsner, Micheal Guiterrez, Mose Hernandez, Trevor Stangle,

         Robert Hubbert

  5. Fillmore                     

           21   22   25  (29) (30) =    68

         Jesus Mendoza, Justin Beach, Mario Gaspar, Nicolas Frias, Frank Chavez

  6. Rio Mesa                     

           20   26   31  (35) (38) =    77

         Matt Griffith, Nickolaus Stump, Noah Avellino, Ethan Arnold, Sam

         Soltan

  7. Channel Islands              

           15   28   37  (39) (41) =    80

         Jesus Vazquez, Isaac Cabral, Daniel Ayala, Cesar Fernandez, Hurtado

         Jesse

  8. Dos Pueblos                  

           17   32   33  (34) (49) =    82

         Philip Downey, Eric Capelle, Lennart Nelson, Patrick Taylor, Jeff

         Schultz

  9. Cate School                  

           42   43   46            =   131

         Andrew Robbins, Andrew Sinclair, Bryant Perez

 10. Buena                        

           44   45   47  (48) (53) =   136

         Fabian Aguilar, Damian Moreno, Joseph Mendez, Nick Martinez, Roque

         Alpuche

 11. Lompoc                       

           36   50   55  (56) (58) =   141

         Bermudez Bo, Manzanarez Alexis, Barnes David, Miranda Jorge, Arrevalo

         Felipe

 12. Oak Park                     

           40   51   52  (54) (57) =   143

         Hunter Jamison, Alexander Appelrouth, Zane Shires, Jordan Epstein,

         Christopher Fisher